Loodijad

neljapäev, detsember 15, 2005

XVI nädal, 5 - 8 dets

Tere taas - sedapuhku viimast korda.Lammas all paremas nurgas kontra pesakast üleval vasakus nurgas. Tegemist on lõbusa Eesti filmikesega esiteks ja teiseks potentsiaalse - seni veel ilmumata - järjelooga:)

Esimene on Südamlik koguperefilm. Lugu sellest, kuidas kaks poissi avastavad kadunuks loetud maali saladuse. Seiklused algavad, kui teade vanaaegsest maalist jõuab röövlijõugu pealikuni.

Lühidalt ka pesakasti saladusest. Virx seisab ilusa kupitsa otsas, tema kõrval on tunnuspost. Ent on olemas üks vanem foto, mille autoriks hr Ants Torim. Võin ka eksida - vabandused sellisel juhul. Foto on oma 10-20 aastat vana. Loomulikult ei olnud sellel Virxi. Ent polnud ka tunnusposti rääkimata ilusast ja äratuntavast kupitsast. Küll aga oli sellel pildil seesamunegi pesakast... Ja see oli piisav vihje, et ülevaatuse ajal padrikust reeper üles leida. Jäädvustatud oli midagi väga kõnekat ja iseloomulikku...


Tegutsedes mistahes valdkonnas ja tehes ükskõik mida - alati puutume kokku mingite kehtestatud reeglitega. Aga neid ei pea pimesi järgima, vaid loovalt. Sest tihti seletab või ütleb selline lähenemine palju rohkem kui kehtestatud reegel.


Nägemist. Ilusat reedet 16. detsembrit üritusest osavõtjatele Mõedakul.