Loodijad

pühapäev, november 06, 2005

XII nädal, 31okt - 04nov

Välja antud vekslid ja lubadused, et just See nädal saab olema käigu Haapsalu - Pärnu mõõtmistel viimane, lendas reede õhtul õhku. Tõsi, arusaamine sellest jõudis meieni juba kesknädalal. Veel on jäänud mõõta kaks sektsiooni B-suunas. Päevake veel ja siis joon alla...


Minu teada ei tohiks Emajõgi Pärnu linnast läbi voolata, aga võta näpust. Isegi sellenimeline bussipeatus on olemas:) Miks ei või asju nimetada õigete nimedega, antud juhul näiteks peatus SAUGAJÕE?


Igal juhul liiklust Sauga jõel on. Tundub, et üksik kalamees. Pärnu jõgi jääb kõigest sadakond meetrit allavoolu. Ja pääs merele ongi lahti.


Kuid jõgi jääb meie käigu trajektoorile ette. Vaja on saada teisele kaldale. Ainsaks päästjaks võiks olla Siimu sild. Paraku sellised ehitised ei ole tundliku intsrumendi jaoks kõige sobivamad (vibratsioon jm värk on piisavalt tugev, et lati pilt instrumendi torus liikuma panna). Liiklus sillal omakorda ei soosi ettevõtmist. Tuli otsida alternatiive. Et Sauga jõgi pole eriti lai, siis tekkis mõte vaadata temast lihtsalt üle.


Selge oli muidugi see, et väike erand õlgade pikkusele tuli teha. Sai mingi 62 meetrit kopikatega. Igaks juhuks sai jaam kindlustatud vaiadega...Õnnelikult üle jõe pääsenud liigume edasi kesklinna suunas. Aeg natuke ümbrust jälgida ja miks mitte tähelepanekuid teha. Ikkagi suuremas kohas.


Märke, mis viitavad, et Pärnu on merelinn, et olulised on asjad, mis seostuvad laiemalt veega (merega), leiab tagasihoidlikul vaatlemisel linnapildistki. Ja üldse, kui jälgida enda ümber sündivat ja olevat ning seostada seda keskkonnaga, kus viibid, siis mingi hetk saab kõik loogilisemaks ja selgemaks. Ühtäkki näed justkui kooskõla ja harmooniat. Aimad võimalikke traditsioone...Ent juba järgmisel hetkel kihutab Sinust mööda jalgrattur. Napilt (silmad kuklas või?), laskmata ennast häirida teel olevast takistusest. Pärnu on kiire linn, tundub! Inimesi sagib kogu aeg ja neid on palju. Bussipeatuse vitriini taga ilutseb aga suur reklaamposter, mis kutsub elule JAH ütlema. Loobuda tuleb vaid suitsetamisest. Ja kõik hakkab paremaks minema. Hoopiski närviline elukeskkond ja selle probleemid. Polegi tegemist ainult merelinnaga...Et oma silm on kuningas ja et ilu peitub vaataja silmades on meile teada tõeterad. Seejuures me ilmselt ei teadvusta endile, et iga silmapaar näeb ja tunnetab midagi teistmoodi... Me teeme otsuseid ja järeldusi erinevatel alustel. Ja kõigil on õigus!
Nii. See oli reedene päev. Jõe ületamise ja nägemuste nägemise päev. Ja siis selgus tõsiasi, et ilmajaama aku oli tühi ning olulise informatsiooni registreerimist seetsinasel päeval ei toimunud... Järgmise korrani.

1 Comments:

At 6:31 PM, Blogger pimik said...

Kas see tähendas, et selle päeva töö tuleb/tuli uuesti teha?
jõudu, edgar

 

Postita kommentaar

<< Home